פרויקטים יחודיים

 
​מתוקף תפקידיו המרובים של משרד המשפטים, המשרד מוביל ומקדם מעת לעת פרוייקטים מיוחדים בתחומים עליהם הוא אמון, כגון: הקמפיין להעלאת המודעות בתחום הגזענות. בדף זה תוכלו למצוא ריכוז של הפרוייקטים האמורים.

 • מאבק בגזענות

  ​אפלייתו של אדם היא תופעה חברתית פסולה מיסודה. האפליה גורמת פגיעה קשה בכבודו של האדם המופלה ומונעת בעדו השתלבות שווה ומלאה בחברה הישראלית. אחד מביטוייה החמורים של האפליה בחיי היומיום מתרחשת דווקא בשוק הפרטי, בסירוב לאפשר לאדם כניסה למקום ציבורי או לספק לו שירות או מוצר, רק בשל השתייכותו לקבוצה חברתית מסוימת.

 • הענקת תעודת הוקרה על תרומה לטוהר המידות

  ​נשיא המדינה רשאי להעניק תעודת הוקרה לעובד ציבור על תרומתו לטוהר המידות במוסדות הציבור בישראל.​​​

 • הוועדה לגיבוש אמצעים להגנה על הציבור מפני פרסומים פוגעניים

  ​הוועדה הציבורית לגיבוש אמצעים להגנה על הציבור ועל נושאי משרה בשירות הציבור מפני פעילות ופרסומים פוגעניים כמו גם בריונות ברשת, בראשות כב' שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) עדנה ארבל, הוקמה על ידי שרת המשפטים, חה"כ איילת שקד, על מנת לבחון את התופעות האמורות ולהציע אמצעים להתמודדות איתן.

 • מאבק בהדרת הנשים מהמרחב הציבורי

  הדרת נשים במרחב הציבורי היא תופעה חמורה המתאפיינת באפלייתן של נשים. הפליה זו מערערת את הנחות היסוד עליהן מושתת המשטר הדמוקרטי במדינת ישראל, המכיר בערכו האנושי של האדם באשר הוא אדם.​

 • מונעים עבריינות נוער ברשת

  הפצת חומרים מיניים ברשת ללא הסכמת המצולמים, זו עבירה פלילית!
  הורים, קחו אחריות על הילדים!

 • מניעת עבירות רשלנות בענייני בטיחות ילדים

  ​משרד המשפטים לוקח חלק בתכנית הלאומית לבטיחות ילדים בישראל, שאותה מקדמת הממשלה ביחד עם ארגון "בטרם" ושותף לחקיקה שמטרתה מניעת היפגעות ילדים.

 • הליך לבדיקת עיגון חוקתי של זהות המדינה

  ב- 12 לאוגוסט 2013 ביקשה שרת המשפטים מפרופסור רות גביזון "לנסח הצעה להסדר חוקתי העוסק באופיה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית באופן המאזן ומשלב ערכים אלה, הן היהודי והן הדמוקרטי".