עמדת הכנ"ר בעניין פירוק חברת "בטר פלייס" - לקט פרסומים מאתרי האינ טרנט

 
|29/05/2013 |

​להלן לקט פרסומים מאתרי האינטרנט השונים  על עמדת הכונס הרשמי בעניין חברת "בטר פלייס"

 
אתר מאקו - כונס הנכסים הרשמי: "אין מנוס ממינוי מפרק לבטר פלייס"
יממה לאחר קריסתה של "בטר פלייס" גם כונס הנכסים הרשמי מסכים שאי-אפשר להצילה: "במצבה של קבוצת בטר פלייס אין מנוס ממינוי מפרק זמני לחברות בקבוצה" - כך מציין הכונס, פרופ' דוד האן, בתגובה קצרה שהגיש הבוקר לבקשה למינוי מפרק זמני לקבוצת חברות בטר פלייס שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק. על-פי עמדת הכונס, שהוגשה בידי עו"ד אורי ולרשטיין, מינוי מפרק זמני לחברות המבקשות, והנמנות עם קבוצת בטר פלייס, מתחייב על מנת לקדם מענה ניהולי ומשפטי דחוף לעובדיהן, ללקוחותיהן, לספקיהן ולנושיהן של החברה. 
אתר "דה פוסט" - כונס הנכסים הרשמי:"אין מנוס מפירוק בטר פלייס"
הכונס הרשמי הגיש הבוקר (ב') את תגובתו לבקשת הפירוק של בטר פלייס. במכתב שהגיש הכנ"ר נאמר כי "אין מנוס מפירוק זמני של החברה על מנת לקדם מענה ניהולי ומשפטי דחוף לעובדיהן, ללקוחותיהן, לספקיהן, ולנושיהן של החברות". בנוסף, כתב הכונס כי אין למנות את יואב כפיר למפרק הרשמי של החברה. הכנ"ר נימק את המלצתו בכך שכפיר הוצע לתפקיד המפרק על ידי החברות עצמן "אשר בחינת התנהלותן נדרשת בהליך ולכן יש לשקול מינויים של מועמדים נייטרלים לתפקיד". על פי בקשת הפירוק שהגישה אתמול בטר פלייס לבית המשפט, "התחייבויותיהן של החברות לנושים חיצוניים
 
אתר "מחלקה ראשונה" - אין מנוס מפירוק בטר פלייס
"למקרא הבקשה על נימוקיה, אכן נראה לכנ"ר, כי בנסיבות שנוצרו, אין מנוס ממינויו של מפרק זמני לחברות המבקשות, והנמנות על קבוצת בטר פלייס, על-מנת לקדם מענה ניהולי ומשפטי דחוף לעובדיהן, ללקוחותיהן, לספקיהן ולנושיהן של החברות".
 
אתר bizportal - עמדת הכנ"ר:
עמדת הכנ"ר: "למקרא הבקשה על נימוקיה, אכן נראה לכנ"ר, כי בנסיבות שנוצרו, אין מנוס ממינויו של מפרק זמני לחברות המבקשות, והנמנות על קבוצת בטר פלייס, על מנת לקדם מענה ניהולי ומשפטי דחוף לעובדיהן, ללקוחותיהן, לספקיהן, ולנושיהן של החברות.
אתר כלכליסט - עו"ד סיגל רכב-רוזן מונתה כמפרקת זמנית של בטר פלייס
לאחר שעיין בבקשת קבוצת בטר פלייס, בתגובת הכנ"ר וכן בהודעת החברות מהיום לפיהן "מערך השירות של בטר פלייס נמצא בפני קריסה", אמר השופט כי החליט על מינויה של מפרקת זמנית "לנוכח הדחיפות". קודם לכן הביעה קבוצת בטר פלייס חוששת מ"תוהו ובוהו" בהתנהלות החברות ומבקשת מבית המשפט כי יחליט באופן מיידי על מינוי מפרק זמני שכן "מערך השירותים עומד בפני קריסה והתמוטטות מיידית".